fbpx

Günümüzde internet üzerinde sitenizin iyi bir yerde olmak istiyorsanız kesinlikle kendinizi Google’a sevdirmeniz gerekmektedir. Bu nedenle bireysel ya da kurumsal olarak insanlar internet sitelerine SEO çalışmaları yaptırmaktalardır. SEO Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonudur. Yani hedeflenen kelimelerde Google’da üst sıralarda çıkmanıza yarayan bir uygulamadır. Doğru kişiler tarafından iyi bir şekilde uygulandığında SEO oldukça olumlu sonuçlar verebilmektedir. Bununla birlikte her sektörde olduğu gibi burada da sizi kandırmak isteyen insanlar olacaktır. Bu nedenle SEO yaptıracağınız kişi ve şirketleri dikkatli seçmeniz sitenizin geleceği açısından da önemlidir. Google’da ilk sayfada çıkmak hemen hemen bütün şirketlerin en önemli hedefidir. Çünkü bu sayede daha geniş bir müşteri kitlesine hitap ederek gelirlerinin artırma fırsatını yakalayabileceklerdir.

Web sitesi sahibi olmak zor bir iş değildir. Ancak sitenizin hitini ve site üzerinde oluşacak trafiğin artmasını ancak SEO ile gerçekleştirebilirsiniz. Doğru yapılan SEO sizin bulunmanızı kolaylaştırırken yanlış kişiler tarafından uygulanan SEO ise sitenizi dizinlerden sildirecektir. Eskiden firmalarda reklam yapmak için çeşitli yollara başvururlardı. Ancak günümüzde ise sahip oldukları internet siteleri aracılığı ile daha fazla kişiye ulaşma fırsatını yakalamışlardır. Bu da daha az para harcayıp daha fazla müşteriye ulaşmak anlamına gelmektedir. Hedeflenen kelimeler üzerinde yapılan çalışmalar sayesinde siteniz Google’da ilk sayfaya hatta ilk sıralara kadar yükselebilmektedir. Bu da gelirinizin artmasını sağlayacak en kolay yoldur.

Bununla birlikte en çok uygulanan yöntemlerden biri de Backlink olmuştur. Türkçe karşılığı geri link olan bu uygulama bir sitenin sizin sitenize verdiği linke söylenen isimdir. Bu uygulama sayesinde arama motorları sitenizi daha sık ziyaret edeceklerdir. Backlink yaptırmadan önce belirlediğiniz hedef kelimeler ile ilgili sayfanızın içeriğini geliştirmeli ve sayfanızda özgün makaleler yayınlamalısınız. Her şeyden önemlisi özgün, etkili ve güzel makaleler yayınladıktan sonra Backlink hizmeti almak normal Backlink hizmetine göre oldukça daha kesin sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Bununla birlikte Backlink bir sitenin ana ya da herhangi bir sayfasında bulunan bannerının ya da text linkinin bulunması durumunda text linkin ya da bannerın bulunduğu sitenin pegarenk değerine göre sizin sitenizin de pegarenk değerinin artmasını sağlayacaktır.

Arama motorlarının Backlink uygulamasına önem vermelerinin sebebi ise oldukça basittir. Eğer bir ya da birden farklı kaliteli site herhangi bir siteye link veriyorsa demek ki bu sitede kaliteli bir sitedir. Pegarenk kısaca anlatmak gerekirse Google’ın sitenize verdiği puandır. Bu nedenle pegarenk yüksek olan sitelerden link almak her zaman daha faydalı olacaktır. Pr0 olan sitelerden alacağınız 50 link yerine Pr4 olan bir siteden alacağınız 1 link daha faydalı olacaktır. www.kesikkulak.com ekibi olarak sitenizin SEO işlerini özenle yapmakta ve hedeflenen kelimelerde sitenizi ilk sayfaya taşımaktayız. Aynı zamanda Backlink hizmetlerimiz ile sitenizin pegarenginin artmasına arama botları tarafından daha çok ziyaret edilmesini sağlamaktayız.

Leave a comment