fbpx

Gerçek hayatta gördüğünüz rekabet internet ortamında da belki daha fazla olarak devam etmektedir. Özellikle kurumsal sitelerde ilk sıralarda yer almak oldukça önemlidir. İnternet sayesinde firmalar daha geniş müşteri yelpazesine ulaşma fırsatını yakalamışlardır. Bununla birlikte internetten önce firmalar ilanlar ve reklamlar ile insanlara ulaşmaya çalışıyorlardır. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar internetin yarattığı etki kadar geniş kitlelere ulaşma şansları olmuyordu. Günümüzde ise insanlar aramak istedikleri şey için önce interneti kullanmaktalardır. Hangi iş ile ilgili olursa olsun aramaları internette yapan insanlar bu sayede istediklerine daha kolay ulaşma fırsatını da yakalamışlardır. Bunun bilincinde olan firmalarda sitelerinin üst sıralarda çıkması için bir takım çalışmalar yaptırmaktalardır.

Günümüzde SEO olarak bilinen ve Türkçesi arama motoru optimizasyonu olan çalışma bireysel ve kurumsal internet sitelerine uygulanabilmektedir. Peki SEO tam olarak nedir ve nasıl uygulanır diye merak ediyorsanız size bunu kısaca açıklayalım. SEO çalışması internet sitelerinin hedef kelimelerde üst sıralarda çıkmalarına yaramaktadır. Google internet sektöründe sadece bir arama motoru olmamakla birlikte genel anlamda bir patron gibidir. İnternet sektörünün tek patronu olan Google bu nedenle sizin sitenizi sevmesi gerekmektedir. Bununla birlikte üst sıralarda çıkmak için Google tarafından desteklenmeniz gerekmektedir. Sitenizin özgün olması ve sürekli olarak özgün içeriklerin yayınlanması sizin sitenizin Google’da üst sıralarda çıkmasını sağlayacaktır.

SEO danışmanları ve uzmanları piyasada bu hizmeti almak ve Google’da üst sıralarda çıkmak isteyen insanlara sürekli olarak yardımcı olmaktadır. Ankara seo ekibi olarak biz de sitenizin hedeflenen kelimelerde üst sıralarda çıkması için sürekli olarak hizmet vermekteyiz. İşimizde uzman olmamız size sunacağımız kaliteli hizmetin belki de en güzel göstergesidir. Sitenize uygulanacak profesyonel bir çalışma ile hitiniz ve müşteri sayınız oldukça artacaktır. Bununla birlikte satışlarınız da artacaktır. Google’da ilk sayfada yer almak günümüzde her sitenin hedeflediği bir şeydir. Bununla birlikte Google optimizasyon ve Adwords en etkili reklam biçimi denilebilmektedir. Siz de www.kesikkulak.com adresimizde vermiş olduğumuz hizmeti tercih ederek Google’da istenilen kelimelerde üst sıralarda çıkabilirsiniz.

Bununla birlikte SEO gerçek anlamda düzgün bir şekilde uygulandığında ne kadar olumlu sonuç verirse versin yanlış kişiler tarafından yüzeysel olarak uygulandığında sitenize ciddi anlamda zarar vermektedir. Sektörde işi tam olarak bilmeyen ve insanlara SEO hizmeti verdiğini söyleyen birçok kişi bu sebeple insanlardan büyük paralar almakta ve onlara istenilen hizmeti sunmamaktadır. Bunun için SEO için çalışacağınız kişileri seçmeden önce bir takım şeylere dikkat etmeniz gerekmektedir.

İnternette sizin ulaştığınız ya da size SEO yapma teklifi ile gelen kurum ya da kişilerin Google ilk sayfa referanslarına bakmanız gerekmektedir. Referansların gerçekliğinin olup olmadığını kesinlikle teyit etmelisiniz. Bununla birlikte sizi en çok etkileyen en az iki referans bulmanız gerekmektedir. Hizmet alacağınız SEO şirketinin kendi sitelerinin minimum 5 ila 10 kaliteli kelimede Google’da ilk sayfada olup olmadığı sizin için önemli olan ikinci durumdur.

Leave a comment