fbpx

Günümüzde internet sayesinde para kazanan insanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bununla birlikte işlerini en iyi şekilde yapabilmek için bu insanlar kendilerini geliştirmek zorundalardır. Webmasterlar son yıllarda internet sitesi kurmak isteyen insanların aradıkları kişiler olmuşlardır. Bununla birlikte iyi bir webmasterın kendisini geliştirmiş olması ve birçok program hakkında fikir sahibi olması gerekmektedir. Teknoloji sürekli gelişen ve durmayan bir şeydir. Bu nedenle ben teknolojiyi yakaladım demek belki de en büyük yanlışlardan biri olacaktır. Çünkü bugün teknolojinin son ürünü olan bir bilgisayar aldığınızda siz aslında teknolojiyi yakalamış sayılmazsınız. Belirli bir süre sonra dönüp baktığınızda o modelin üstünde yeni bir sistemin kurulduğunu görmüş olacaksınız. İşte bu sebeple webmasterlar da sürekli olarak kendilerini geliştirip yeni çıkan programları takip etmeleri gerekmektedir.

Her insan isterse web sitesi kurabilir. Yazılım ve kodlama gerektirmeyen alt yapılar insanlara bu fırsatı sunmaktadır. Ancak her şeyin iyisini isteyen bir insan bu tarz bir internet sitesiyle yetinmeyecektir. Bir örnekle açıklamak gerekirse kendi evinizin planını kendiniz yapabilirsiniz. Ancak teknik terimleri bilmediğiniz için bir takım şeyler her zaman eksik kalacaktır. Bununla birlikte kendi zevkinize göre evinizi dizayn etseniz bile asıl meslek sahibi olan kişiler sizden daha farklı bakıp aslında yaratmak istediğiniz şeyi size sunabilirler. İnternet sitesi yaparken de aynı sistem geçerlidir. Öncelikle içine girdiğiniz bu yeni dünyanın diline hakim olmanız gerekmektedir. Host ve domain işini hallettikten sonra asıl önemli olan kısım gelmektedir. O da sitenizin içeriğini oluşturmaktır.

Öncelikle webmasterlar iyi bir altyapı oluşturabilmek için internet programlama dillerini bilmeleri gerekmektedir. www.kesikkulak.com ekibi olarak biz sizin isteklerinize göre en iyi şekilde internet sitenizi oluşturmak için birçok farklı programlama diline hakimiz. Microsoft tarafından geliştirilen ASP ve .NET, web programlama dili PHP ve web işaretleme dili HTML yanı sıra style dosyalarını içinde barındıran sayfa, renk, yazı fontu ve bunun gibi verileri buradan alıp sayfaya uygulayan ayrı bir programlama dili olan CSS bizim ekip olarak kullandığımız programlar arasındadır. Bununla birlikte JavaScript kullanılan bir başka betik dilidir.

Bununla birlikte sitenin tasarımının özgün olması da iyi bir sırada çıkmak isteyenler için önemli durumlardan biridir. Ankara web tasarım ekibi olarak farklı programlar ile size en iyi şekilde hizmet vermek için sürekli olarak kendimizi geliştirmekteyiz. DreamWeaver ve Flash programları Adobe firması tarafından üretilen web sitesi düzenleme, animasyonları ve bannerları hazırlama programıdır. Aynı zamanda kullanılan bir başka program ise Microsoft’un çıkartmış olduğu web sitesi düzenlemesinde kullanılan FrontPage programıdır. Adobe firması tarafından piyasaya sürülen ve birçok farklı alanda kullanılan Photoshop web sitesi tasarımında da önemli bir rol oynamaktadır. Adobe firmasının vektör tabanlı illustrasyon ve çok sayfalı grafik tasarım programı FreeHands iyi bir çizim yapmak için idealdir.

Leave a comment